اقیانوس عینک آفتابی گوچی Gucci تابستان

اقیانوس: عینک آفتابی گوچی Gucci تابستان اطلاعات شماره زندگی تصویر پرفروش افزایش

گت بلاگز اخبار پزشکی 70 درصد مردم کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 70 درصد افراد بالغ در کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند یا چاق هستند و حدود 34 درصد مردم هر روز اضافه دریافت کا

70 درصد مردم کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند

70 درصد مردم کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند

عبارات مهم : ایران

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 70 درصد افراد بالغ در کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند یا چاق هستند و حدود 34 درصد مردم هر روز اضافه دریافت کالری و مواد غذایی دارند که نشانه اسراف است و زیبنده کشور ما نیست.

ایرج حریرچی در گفت و گو با ایرنا افزود: این آمار بر اساس یک مطالعه کشوری که در وزارت بهداشت انجام شده، به دست آمده است و توصیه دلواپس کننده آن اسراف و زیاد مصرف کردن مواد غذایی و کالری در بیش از 34 درصد مردم کشور عزیزمان ایران هست، گر چه در بین اقشار کم درآمد و فقیر در بعضی مناطق مسئله تغذیه از نظر کمبود دریافت حداقل انرژی مورد نیاز داریم و حدود 3.5 تا 4 درصد مردم کمبود دریافت حداقل کالری مورد نیاز دارند.

وی اضافه کرد: مهمترین عامل ترساندن کننده سلامت ایرانیان، بیماری های غیر واگیر هست. بررسی های وزارت بهداشت نشان می دهد از بین 10 عامل خطر ترساندن کننده بروز این امراض مانند دخانیات، کم تحرکی، فشار خون اوج و دیابت، تغذیه نامناسب در رأس عوامل خطر و مهمترین عامل بروز این بیماری هاست و متأسفانه فرهنگ تغذیه ای مردم به سمت مصرف غذاهای با کالری اوج و مضر سوق پیدا کرده است.

70 درصد مردم کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند

قائم مقام وزیر بهداشت اضافه کرد: همه می دانیم که امروزه 76 درصد ایرانیان بر اثر بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های قلبی-عروقی، سرطان، سکته و بیماری های تنفسی جان خود را از دست می دهد و باز همه می دانیم که تغذیه نامناسب مشمول بر اضافه مصرف کالری، مصرف غذاهای آماده مثل ساندویچ و پیتزا و امثال آن و مصرف زیاد نمک، چربی و شکر مهمترین عامل بروز این بیماری هاست و حتما باید تک تک ما ایرانیان نسبت به عوض کردن فرهنگ تغذیه ای و اصلاح سبک زندگی یک اقدام ملی و جمعی انجام دهیم.

BMI یا شاخص توده بدنی یکی از مهمترین شاخص های اندازه گیری اوضاع وزن است که از تقسیم وزن بدن بر مبنای کیلوگرم بر توان دوم قد بر مبنای متر به دست می آید. در صورتی که عدد به دست آمده کمتر از 18.5 باشد فرد دچار کم وزنی یا لاغری هست. اگر عدد توده بدنی بین 18.5 تا 25 باشد، بین قد و وزن فرد تناسب وجود دارد و اگر شاخص توده بدنی بیش از 25 تا 30 باشد فرد دچار اضافه وزن است.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 70 درصد افراد بالغ در کشور عزیزمان ایران اضافه وزن دارند یا چاق هستند و حدود 34 درصد مردم هر روز اضافه دریافت کا

در صورتی که شاخص توده بدنی فرد بین 30 تا 35 باشد فرد به چاقی نوع یک مبتلاست و توده بدنی بالاتراز 35 نشان دهنده چاقی نوع دو یا خطرناک است.

قائم مقام وزیر بهداشت پیشتر نیز اعلام کرده بود که حدود 30 درصد مواد غذایی مصرفی مردم دور ریخته می شود. همزمان اضافه مصرف 2.5 برابری نمک، مصرف 3.5 برابری شکر بیش از حد مجاز و مصرف بیش از حد چربی به خصوص مصرف بالای چربی های اشباع که به خصوص در غذاهای آماده و شیرینی ها استفاده می شود، در کنار کم مصرف کردن میوه و سبزی و کم تحرکی، جامعه کشور عزیزمان ایران را به سمت اپیدمی خطرناک بیماری های فوت آور غیر واگیر سوق داده هست. زنگ خطر هشدار مدتهاست که به صدا درآمده است ولی کسی این صدا را نمی شنود.

واژه های کلیدی: ایران | تغذیه | کالری | ایرانی | بهداشت | بیماری | ایرانیان | اضافه وزن | مصرف کالری | وزیر بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz